Marvel Oyun Firması

marvel limited şirketi

Marvel oyun firması, Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler çizgi romanlar, film ve televizyon projeleri ile bilinen bir eğlence şirketi diyebiliriz. Marvel içerisinde bulunan karakter listesi ve animasyonlarına can veren lisanslama ve yayıncılık şirketi olma yolunda ilerlemiştir. Şirket, 1939’da Martin Goodman tarafından Timely Publications adı altında kurularak, zamanla çeşitli süper kahraman karakterleri ve çizgi roman serileri ile öne çıkmıştır. Bu linke, Marvel Entertainment Group tıkladığınızda, Marvel Comics ve Marvel Productions’ı içeren bir şirketler grubu hakkında detaylı bir makale bulabilirsiniz.

1989 yıllarında, MacAndrews & Forbes Holding tarafından Marvel Comics, 82.5 milyon dolar karşılığında satın alındı. Bundan sonraki süreç Marvel Entertainment dayansa da, Disney Interactive’in video oyunu bölümü olarak faaliyet gösteren Marvel Games oldu.

1982 ve 85 yılları içinde Marvel de bulunan karakterlerin oyunlara yansıması ilgi uyandırmıştır. Aslında bununla ilgilenen Comics Grup oldu. Bir müddet sonra Comics grubu, Entertainment Group’a yönlendirmiştir.

Marvel Comics Grubu

Geçmişte Publishing olarak biliniyordu. Amerikan dağıtıcısı ve bir nevi en iyi kollarından bir gruptu diyebiliriz. Marvel Comics grubu temel bir marka olmuş, Walt Disney Company ise, 2009 senesinde Marvel Entertainment’i satın almıştır. Comics grubunun geçmişi 1939 yıllarına dayanır.

Stan Lee, Jack Kirby gibi kadrosu başta olmak üzere birçok personeli bu şirkete canı gönülden inandı. New York City’de ilk merkezleri bulunur. Spider-Man, Iron Man, the X-Men gibi önemli çizgi romanların konusudur.

Marvel Games Firması

İşte bu Marvel karakterlerini içeren canlı video oyunlarını yapan şirketin, çocuktan büyüğe bildiği bir çok oyun vardır. Marvel oyun firması olarak öne çıkmış, bir kaç listeyi şöyle sıralayabiliriz.

Marvel’s WolverinePlayStation 5
Marvel’s Spider-Man 22023 Büyük av
Marvel’s Midnight SunsRPG
Marvel SnapStratejik bir kart savaş oyunu
Guardians of the GalaxyAksiyon, macera
Future RevolutionAçık Dünya Aksiyon RPG
FortniteHayatta Kalma Oyunu
Spider-Man: Miles MoralesAksiyon-Macera
Marvel’s AvengersAksiyon macera
PinballOyun makinesi

Ayrıca bir diğer oyunu ilgi çekici olup, Marvel vs. Capcom Infinite’dir. Yeni bir oyuncu olabilir veya eski tarzlarını oynamış olabilirsiniz. Bu serisi beğenilerek oynanan tek oyunculu modları beraberinde getirmiştir.

1 geri izleme / bildirim

  1. Marvel entertainment - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*