S2 Son Silah

S2 Son Silah
S2 Son Silah

S2 Son Silah, Türkiye’de özel bir oyundu. Türkçe’nin entegre edildiği versiyonu ile kolayca geçişler yapılıyor ve Joygame tarafından çıkarılan birinci şahıs olduğundan emindik. Nişancı türündeki özelliği ile kıyasıya çatışmak vazgeçilmezdi.

Sade bir yapısı ve geçiş sırasındaki hafifliği ile çokta bir sistem gereksinimine ihtiyaç duymazdı. Bunun yanı sıra MMORPG topluluğu da bu oyunu sevmiştir. Hatta bilgisayarında arka planda botla bir oyun açıkken bu oyunu denemeye çalışanlar da vardı.

En çarpıcı taraflardan biriside sıktığınız silahın ve ara geçişlerde kullanılan efekt sesleri muhteşemdi. Rekabetçilik ve modern bir yapısı ile atış sevenlerin ilgi odağı olmuştu. Koreliler oyunu geliştirmede oyuncu gözü bakışını kullanmış, aksi değerleri düşünmüştür.

MMOFPS kategorisine bir yenisi daha dahil edilmiş çok yönlü MOD kullanan yapısı vardı. Peki nelerdi?

  • Raunt Maç Modu: Bir raunt da bir doğma hakkı verirdi.
  • Dead Game Modu: Karşı takımda ki oyuncuları, belirlenen sayıya kadar öldürmek ve 6 saniye içinde siz ölürseniz yeniden doğabilirdiniz.
  • Mücadele Modu: Burada bayrak kapma savaşı vardı.
  • Yok Etme: Bayrağı çalmak kendi alanınıza götürmek gerek. Bu iş o kadarda kolay olmayacaktır.

S2 Son Silah Neden Durdu?

Joygame LTD, bazı davalara katılmış, ve üst kuruluşu Netmarble hisselerindeki artışı iyice kafaları bulanıklaştırmıştı. Yapımcı şirketin gözünde artık bu oyunla ne uğraşacak vakti nede önemi vardı. Oyun içinde efektlerde hileler artmıştı. Olay iyice kabarıyor ve arka planında hiçbir gelişme yaşanmıyordu. Aslında Joygame farklı şeyler düşünüyor ve düşündüğünü yapacaktı.

Yepyeni bir tarzda oyun modeline imza atmış, S2 Son silahı kapatmayı göze almıştı. Aslında hilesiz oyuncuların göz odağı olan oyun anketlere de konu olmuştur. Belli anketler toplanıp geliştirici firmaya tekrar açın diye mesajların arka arkası bitmiyordu. Ancak bu olayı da ciddiye almayan firma ve üst kuruluşu oyunu kapattı. Kapanmasının bir diğer sebebi de, hisselerindeki artıştı. Bu artış ve büyüme ile firma, daha çekici ve büyük oyunlar yapmayı düşündü.

Ya Private Detayı Ne?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, kapanmanın ardından bir takım grup artık arka plan kodlarını bulmaya çalışıyor, adeta birbirleri ile yarışıyorlardı. Çünkü kapanacağını duyan oyuncu topluluğunda büyük bir arbede yaşandı.

Bunla birlikte en çok Discord oyuncu grupları konuyu ele aldı. Bu kapanma olayına iyice kızmış grup private server geliştirme konusunda iddialılardı. Ancak bunu nasıl yapacaklarını bir arada konuşuyorlar, birbirlerine yazılım dersi bile veriyorlardı. S2 son silah da ne açıklar vardı bilmeleri gerekiyordu. Yazılımcı ekip bir süre sonra ters bir kodlama yaparak oyun içi menü alanlarına sızsalar da gerisi nafile oldu.

Bazıları ise, bir takım girişi gerçekleştirse de yine sonu heba olmuş, bir türlü tam istenen özel sunucusu açılamamıştır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*