Star Trek Infinite Space

Star Trek Infinite Space
Star Trek Infinite Space

Star trek Infinite space, 2011 yılında projeye devasa çok oyunculu bir oyun olma yolunda dahil edilmiştir. Oyun severlerin Star Trek uzay evreninde geçtiğini anlamasını ve buna bağlı olan çevrim içi mod ile kurgulanan tarayıcı tabanlı olarak piyasaya sürülmüştü.

Gameforge şirketi 2011 yıllarında kendine özgü yapısını barındıran bir oyun proje ortağı aradığını hissetti. Buna bağlı olarak Keen Games ile anlaşmalar yaparak, Star trek Infinite space geliştirmesine ortaklık etmiştir. Ücretsiz ve tarayıcı tabanlı oyunlar geliştirmek için projelerine dahil ettiği Star Trek’in Infinite Space oyunu, 2012 yılında tam olarak oyuncuların karşısına çıkmıştır. Epik uzay savaşları ve çok oyunculu online oyunlar arasına girdiği için oyunculara ayrı bir farklılık katmıştır. Özel kapalı alpha testine geçerek deneme fırsatını da sunmuştur. 2010 yılında sinematik fragmanı yayınlanan oyunun dünyada ki başarısı beklenirken bir takım olumsuzluklar ile piyasada fazla tutunamadığına şahit olundu. Ticari kaynaklı olmamakla birlikte kapanma nedenini de alt yazıda belirtiyoruz.

Star Trek Infinite Space Konusu

Deep Space Nine TV dizisini konu almış ve bu zaman diliminde geçmesi için şirketler yazılıma başladı. Oyun içi görevlerin sizi bağladığını ve arka arkasının kesilmediği görev aşkı ile sürükleyici bir deneyim yaşanırdı. Klingon yıldız gemileri ve yıldız filosunu kontrol etmek için oynayacağınız Star trek Infinite Space’nin senaryo ve yazarlığını Lee Sheldon kabul etmişti. Bunun ardından oyun içi müzik bestelemesi ve yıldız gemilerinin tasarımı için çok uzak olmayan Lee’nin akraba ekipleri devreye girdi. Ve bir çok oyun tasarımcısı ile kurulan Star Trek Infinite Space çok geçmeden kapatılacağı bildirildi. Aslında Keen Games ve Game Forge oyun şirketleri, yayıncı ortağı içine girdiğini ve doğru düzgün bir yayıncı ortağı bulamaması sebebi ile bu oyuna son verdiğini de açıklamıştır.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiGörüntülenemez
TürMMORPG
Rol yapmaSci-Fi
PVPEvet
SınıflandırmaBağımsız oyun
MotorCustom
StilBilinmiyor
GeliştiriciKeen Games
Durumİptal edilmiştir.
PlatformTarayıcı
İş ModeliÜcretsiz
Hemen oynaOynanamaz
Çıkış Tarihi2012

Ayrıca burada hem diğer kapanan Star Trek Perpetual’ı, hemde açık olan Star Trek‘i kontrol edip oynayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*