Star Trek Online Perpetual

Star Trek Online Perpetual
Star Trek Online Perpetual

Star Trek Online Perpetual, 2008 yılında geliştirme aşamasına girmiş ancak bazı olumsuz gidişler nedeniyle istediği sonucu alamamış çevrim içi oyundur. Bazı yapımcı hakları nedeniyle kurulma sırasında sorun teşkil etmiş, ayrıca istenilen projeler tam anlamıyla olumsuz sonuçlanmıştı. Star Trek Online oyununun bir geliştirme aşaması da denilebilir.

Geliştirme aşamasında yaşanan zorluklar, Perpetual Entertainment adlı şirketin çalışanları arasında ekip içi sorunlara yol açtı. Finansal zorluğun yanında bir takımda olumsuz ekip içi anlaşmazlık Star Trek Online için oldukça zorlu süreçler yaşanmasına sebep olmuştur. Geliştirme aşamasında iken Star trek online perpetual umduğu çalışma ve başarıları kurucuları tarafından alamayacak, projesi yarım kalacaktı.

Perpetual şirketi bu durumun üstesinden gelmek için oyunun tüm haklarını ve başlatılan projeyi Cryptic Studios’a devretmiştir. Bu süreçten sonra Cryptic studios Star Trek Online’i baştan aşağı olmasa da kaldığı yerden tekrar tasarlamaya başladı.

Star Trek Online: Perpetual” aslında Star Trek Online’ın geliştirilme sürecinde bir aşamaydı. Perpetual Entertainment adlı bir şirket, Star Trek Online’ın geliştirilmesi üzerinde çalışıyordu. Ancak, proje bazı zorluklarla karşılaştı ve geliştirme aşamasında birçok sıkıntı yaşandı. Star Trek Online’ın ilk versiyonu diyebileceğimiz Perpetual sürümü tarihe karışarak, yenilenme sürecini bu şekilde yaşıyordu. Başarılı ekibi olan Cryptic Studios, dev bir MMORPG topluluğu kurmak için adımlarını sıkıca atmış, arkada kalan eski yazılımlara yeni bir mod getirme peşindeydi.

Perpetual şirketinin yarım kalan projesi her ne kadar ustaca yazılsa da, bir çok oyun mekaniği değişime gitmişti. Bu haberden sonra, mikro işlem tabanlı finansmanı öne sürecek olan oyun şirketi Cryptic studios, hem solo hem çoklu oyunculu bir modu kurmak için çabalıyordu. Bu nedenle Star Trek evreninin farklı zaman dilimleri ortaya çıkacak, çevrim içi rol deneyimi artacaktı. Yeni ekip ilk girişinden bu yana oldukça başarılara imza atarak bu sözünü tutmuş, bu evrende kaptan rütbesine yükselen çok oyuncuya bir keyif yaşatmayı da hala başarmaya devam ediyor.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiGörüntüle
TürMMO
Rol yapmaBilim kurgu oyun modeli
PVPEvet
SınıflandırmaAAA
MotorÖzel
StilBilinmiyor
GeliştiriciPerpetual
DurumKapandı
PlatformWindows
İş Modeliİndirilebilir, Abonelik
Hemen oynaOynanamaz
Çıkış Tarihi2008

1 geri izleme / bildirim

  1. Star Trek Infinite Space - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*